top of page

פוסטים בפורום

M.Ed Idan Cohen
26 בנוב׳ 2023
In General Discussions
יש שני סוגי ספורטאים: 1. ספורטאי שאוהב להתאמן בעצימות מאוד גבוהה אבל אימון קצר וענייני. המאמצים בו יהיה גבוהים. כאלו שסוחטים את הגוף לקצה 2. ספורטאי שאוהב נפח אימון גבוה. בדרך כלל אימונים מהסוג הזה לא יכילו סטים קיצוניים אלא מאמצים יותר מתונים. אבל יהיו המון חזרות, המון סטים. בנאדם כזה יכול להיות בעל אופי של מי שאוהב אימונים ארוכים ואפילו מספר אימונים באותו יום. אם אתם אחד מהשניים, זה אחלה. אבל אם אתם שניהם והאימונים שלכם בעצם משלבים גם עצימות קיצונית וגם נפח אימון גבוה מרובה בסטים ארוכים, זו בעיה. אימונים כאלו שמשלבים את שתי הפרמטרים מגבירים הפרשת קורטיזול. כשהקורטיזול גבוה מאוד, קורים הדברים הבאים: • הגברה בגוף של מיוסטטין (חומר שמעכב פיתוח שריר). • החלשה של המערכת החיסונית (שאחראית בין היתר גם על תיקון שריר לאחר אימון). • הפחתה בהעברת רכיבים תזונתיים לשיקום השרירים. • הגברת פירוק חלבונים בגוף על פני בנייה. דבר נוסף שיכול להשפיע על רמות הקורטיזול הוא RPE Rate of Perceived Effort - דירוג המאמץ הנתפס. אם למשל אתם צריכים לעשות תרגיל מסוים במשקל מסוים, וזה נתפס בעיניכם כקשה בטירוף, אז רמת המאמץ הנתפס גבוהה, וזה מגביר את הפרשת הקורטיזול (הסטרס). ולכן תזכרו, אם חשובה לכם מסת השריר וכמובן הבריאות, בנו את תכנית האימון שלכם לפי האפשרות הראשונה או השניה שמתאימה לאופי ולמוטיבציה שלכם. אך תיזהרו מלשלב את שניהם כדי להמנע מרמות עודפות של קורטיזול.
כמות לעומת עצימות content media
0
0
53
M.Ed Idan Cohen
14 בנוב׳ 2023
In General Discussions
🖐️נעילת מפרק כף יד - פציעה דלקתית ופגיעה ברצועות. החלמה של 3 שבועות ועד מספר חודשים, תלוי בחומרת הנעילה 🩼שבוצעה במפרק. ביומיים הראשונים: קרח כל שעתיים והנחת המפרק על משטח גבוה כדי לצמצם לחץ נוזלים 🏥 זירוז החלמה אפשרית על ידי מתיחת והנעת המפרק (לאחר הימים הראשונים).
פציעה מנעילת מפרק כף יד content media
0
0
26
M.Ed Idan Cohen
15 בספט׳ 2023
In General Discussions
לכל אחד השלכות שונות: מעט חזרות ומאמץ מקסימלי ישפרו את מערכת העצבים. לעומת זאת, מאמץ נמוך עם הרבה חזרות ישפרו קיבולת אנאירובית ויחזקו את הגידים המעורבים בתנועה (שהם חשובים למניעת פציעה לטווח הרחוק של תכנית האימונים). תנועה מהירה ומתפרצץ גם היא תשדרג את מערכת העצבים, אך תנועה איטית תשפר שליטה בטכניקה. מתאגרף מתכונן לקרב
מעט חזרות או הרבה חזרות? content media
1
0
47
M.Ed Idan Cohen
20 באוג׳ 2023
In General Discussions
כשנותנים מכה כפולה באותו צד, אך משתי סוגי מכות שונות, המיקום של ההגנה הראשונה של היריב, מכין לך מיקום חדש לפגיעה נקייה במכה השניה. ניקח לדוגמה: התקפת אגרוף ישיר ביד ימין - שאותו היריב מגן בהסטה הצידה. אם ניתן מיד אחריו גם בעיטה לראש בימין, היד של היריב שהסיט את האגרוף הראשון לא רק חשפה את הפנים אלא גם מסתירה לו את שדה הראייה לראות את הבעיטה מגיעה.
טכניקת מכה כפולה content media
0
0
35
M.Ed Idan Cohen
27 ביולי 2023
In General Discussions
מהי נאופוביה? החשש של ילד לנסות דבר חדש. בחינוך הילד לאורח חיים בריא, ההמלצה היא לנסות חשיפה לדרישה חדשה בין 11-16 פעמים. רוב ההורים מתייאשים לאחר 2 חשיפות ומטה ומחליטים ״שהילד לא רוצה״. רוצים שהילד יתאמן קבוע ויאכל בריא? אל תוותרו. תחשפו אותו (באווירה טובה) שוב ושוב לדרישה הבריאה עם הסבר על היתרונות בלעשות זאת.
נאופוביה content media
0
0
28
M.Ed Idan Cohen
17 ביולי 2023
In General Discussions
עזבו את הדרופסט המוכר לכולם של הפחתת משקל והמשך חזרות. הגרסה האיכותית היא לעשות דרופסט מכני: מבצעים תרגיל ראשון לקבוצת שריר מסוימת בגרסה הקשה ביותר שלו ממשיכים מיד עם אותו משקל בדיוק לסט נוסף עבור אותו שריר אבל בתרגיל שקל יותר מבחינה מכנית להרים מומלץ לעשות זאת ב-3 תרגילים ברציפות לאותה קבוצת שריר ובמיוחד בסיום סשן לאותה יחידה מוטורית. דרך נוספת היא מיד כשהגעתם לכשל שריר להמשיך עוד מספר חזרות בטווח תנועה מופחת, ולכן זה נקרא Range of Motion Drop set דרך אחרונה שנציע היא לבצע לאחר הכשל, עוד מספר חזרות (גם כאן, ללא הפחתת משקל) אבל הפעם החזרות יהיו בסגנון Cluster ״קלאסטר״ - אומר חזרה אחת ומנוחה של שניות בודדדות, חזרה אחת ומנוחה של שניות בודדות וכך הלאה (הכמות הטוטאלית נחשבת לכמות החזרות בסט) נסו ושתפו אותנו איך הלך... אנחנו כאן לעזרה.
סוגים שונים של דרופסט איכותי ולא בנאלי content media
0
0
42
M.Ed Idan Cohen
16 ביולי 2023
In General Discussions
ספרינטר - המיומנות שאותה הוא מבצע היא זהה לאורך הדרך ומתבצעת בתנאים קבועים. פשיטה וכפיפה של הברך, הירך והקרסול במקסימום מהירות. בשפה המוטורית זו נקראת מיומנות סגורה. היא פשוטה יותר ללמידה. כמובן שלהצטיין בה זה סיפור אחר... לעומת זאת, לוחם - המיומנות שאותה הוא עושה היא רב תנועתית, רב מפרקית ומתבצעת בתנאים מאוד דינאמיים ומאוד משתנים (נגד מישהו בגובה שונה, יכולות שונות, משקל ומהירות שונים וכן הלאה). המיומנות שלו נקראת מיומנות פתוחה בשפה המוטורית. היא קשה יותר ללמידה. שימו לב לילדים בבית ספר... כל ילד מעט ספורטיבי יודע לבצע ספרינט או מיומנויות סגורות אחרות כמו קפיצה, שכיבת שמיכה ועוד. אבל בודדים יכולים להלחם או לרקוד או לשחק רוגבי. אלו המיומנויות הפתוחות ורק מי שהתאמן ממש עליהם מצליח. כלומר הן דורשות יותר עבודה ולמידה.
מה ההבדל בין ספרינטר ללוחם? content media
1
0
29
M.Ed Idan Cohen
16 ביולי 2023
In General Discussions
שומן טראנס - נזקים: * אסרו לייצר אותו בארה"ב החל מ-2015. * הקשיחות של השומן משמרת את המזון ומאריכה את חיי המדף שלו ולכן הוא טוב כלכלית לחברות המזון. * הצריכה המומלצת שלו היא 0. גם כשמדובר על צריכה שלו ממקור חי. -טיפ: הסתכלו על מוצר מזון בסופר... אם כתוב שהוא נוצר בתהליך שנקרא הידרוגנציה חלקית תדעו שיש בפנים כמות מסוימת של שומן טראנס (גם אם כתוב על המוצר פחות מ0.5 עדיין יש שם כמות מינימלית). * מחקרים מראים שהגברת הצריכה של שומן טראנס ב2 אחוזים ביום מעלה סיכון למחלות לב וכלי דם בלמעלה מ20 אחוזים. גם שומן צמחי הוא מוקשה, נדבק לכלי הדם ומזיק באופן דומה.
שומן טראנס מהמדף בסופר ועד לעורקים content media
0
0
21

M.Ed Idan Cohen

אדמין
More actions
bottom of page